Βατανιακός - Θερμαϊκός Κορινού

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ 1-1 - Ισοπαλία στο ντέρμπι σωτηρίας

Δεν αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι για την παραμονή στην κατηγορία που έγινε στο γήπεδο του Βατάν, με την νεανική ομάδα του Βατανιακού να παραχωρεί ισοπαλία 1-1 στον Θερμαϊκό Κορινού.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχαν το γκολ ενώ θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και δεύτερο, όμως αυτό τους στοίχισε στην επανάληψη μιας και ο Θερμαϊκός αντέδρασε ισοφάρισε και άγγιξε την νίκη έχοντας μάλιστα και δοκάρι.

ΤΑ ΓΚΟΛ

Στο 25' ο Δελησαββίδης έβγαλε πάσα στον Χαρτοματζίδη που επιχείρησε το πλασέ για να αποκρούσει ο Παπανικολάου, η μπάλα έρχεται και πάλι στον Χαρτοματζίδη που ανατρέπετε και οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Δελησαββίδης κάνοντας το 1-0.
Στο 75' ο Μπαμπατζιάνης ισοφάρισε σε 1-1.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Παπαργυρίου με βοηθούς τους κ.κ. Θεοδώρου-Ατματζίδης.