3η Αγωνιστική Α΄ Ε.Π.Σ Πιερίας ΓΑΣ Σβορώνος - Θερμαϊκός Κορινού 3-0.

Πέρυσι ο Θερμαϊκός Κορινού ήταν η ομάδα φαινόμενο, που έσπασε πολλά από τα ρεκόρ το ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου σε τοπικό αλλά και πανελλήνιο επίπεδο.

Φέτος αποδυναμώθηκε δυστυχώς πολύ γιατί  του έφυγαν σημαντικοί παίκτες που πρωταγωνιστούσαν μέσα στο γήπεδο.

Φέτος η φιλοσοφία της ομάδας βασίστηκε στο να παίζουν αθλητές των ακαδημιών του Κορινού ώστε να μην σβήνουν τα ταλέντα της και εν μέρη πολύ σωστά έπραξαν.

Μέχρι στιγμής όμως τα αποτελέσματα είναι αποθαρρυντικά, γιατί στις 3 αγωνιστικές του πρωταθλήματος η ομάδα δεν έχει γνωρίσει την νίκη, ούτε ισοπαλία και δεν έχει σκοράρει σε κανένα αγώνα, έχοντας την χειρότερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος.

Είναι επιτακτική η  ανάγκη της προσθήκης 2 τουλάχιστον έμπειρων παικτών, τον Γενάρη για να μπορέσει η ομάδα να κρατηθεί στην κατηγορία.

Καλύτερες φάσεις:

4’ σέντρα από αριστερά ο Ανδρεάκος Δ. στη κίνηση στο δεύτερο δοκάρι ο Ζουκάν η μπάλα μόλις άουτ.

12’ σέντρα από αριστερά ο Ανδεάκος Δ. σουτ από το ύψος του πέναλτι ο Γκουνέλας άουτ.

20’ τετ  α τετ  ο Πολυτίδης προλαβαίνει ο Τερματοφύλακας.

48’ το 1-0 κόντρα στην ροή του αγώνα, από σουτ εντός της μικρής περιοχής.

54’ σουτ του Ανδρεάκου Α από την περιοχή άουτ.

69’ αλλαγή Κυραϊλίδης στην θέση του Ανδρεάκου Α.

81’ σουτ του Γκουνέλα από πλάγια θέση της περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

81’ το 2-0 από σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

93’ σουτ του Ανδρεάκου Δ. έξω από την περιοχή σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

94’ το 3-0 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Θερμαϊκός Κορινού: (Κώστας Τσέργας) Μπικιαρόπουλος, Μήτρου, Ταγκαλίδης, Αντωνιάδης, Νταντίνης, Πολυτίδης, Γεωργής, Γκουνέλας, Ζουκάν, Ανδρεάκος Δ., Ανδρεάκος Α.(Κυραϊλιδης)