Εθνικός Ν.Τραπεζούντας - Ορφέας Φωτεινών 6-0, για την 9η αγωνιστική της Γ΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας Πιερίας.

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κορινού

Ένα εύκολο απόγευμα για τον Εθνικό Ν. Τραπεζούντας με αντίπαλο των Ορφέα Φωτεινών και συντήρηση δυνάμεων από τον προπονητή Μάκη Κωνσταντινίδη, που ξεκούρασε πολλούς βασικούς παίκτες, ενόψει των δύσκολων παιχνιδιών που ακολουθούν.

Την επόμενη αγωνιστική δίνει ένα  από τα πιο κρίσιμα παιχνίδια της χρονιάς, αφού αγωνίζεται στην έδρα του με την πρωτοπόρο  της βαθμολογίας Δόξα 10 Μοσχοχωρίου, η οποία δεν έχει πραγματοποιήσει και ρεπό  και σε συνάρτηση με την πολυπόθητη νίκη την φτάνει στην βαθμολογία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός σκόραρε 4 φορές και έχασε πολλές ευκαιρίες, έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού.

Στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε άλλες δυο φορές και είχε ευκαιρίες να μεγαλώσει κι άλλο τον δείκτη του σκορ, κάτι όμως που δεν κατάφερε.

Τα γκολ: Παπακωσταντίνου Λάζος, Τερζίδης Χρήστος (2), Παπαδόπουλος Βασίλης, Μήτρου Νίκος, Αραβίδης Γιώργος

Εθνικός Ν. Τραπεζούντας(Μάκης Κωνσταντινίδης):1 Συρανίδης Σπύρος 2. Τερζίδης Περικλής 3. Τουλίκας Δημήτρης 4. Αντωνιάδης Μιχάλης 5. Μούκας Νίκος 6. Μιχαηλίδης Αλέξανδρος 7. Παπαδόπουλος Βασίλης(60’ Σπανός Παναγιώτης) 8. Τερζίδης Χρήστος 9. Παπακωνσταντίνου Λάζος(46’ Μήτρου Νίκος)  14. Λυκίδης Ανέστης(46’ Μουσταφά Μπόνι) 11. Αραβίδης Γιώργος