Αχιλλέας Νεοκαισάρειας - Θερμαϊκός Κορινού 2-1

Γράφει ο Σάββας Σεϊταρίδης

Την πρώτη του ήττα γνώρισε σήμερα ο Θερμαϊκός Κορινού, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣ Πιερίας, από τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας με 2-1.

Η Νεοκαισάρεια αντίθετα σήμερα πραγματοποίησε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Γιατζόγλου στο δεύτερο ημίχρονο και στο 63΄

Ο Θερμαϊκός έψαχνε την ισοφάριση και το κατάφερε στο 90΄ με τον Κεβάνι με κοντινό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή.

Το τελευταίο όμως λεπτό του παιχνιδιού, βρήκε τον Κορινό να δέχεται αυτογκόλ και να χάνει τελικά τον αγώνα με 2-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αχιλλέας Νεοκαισάρειας(Θάνος Γεωργιάδης): Αμβροσιάδης, Λαράκου, Κατσαμάγκας, Καραγκούνης, Σιαμάγκας, Μυρωτής(90΄Παπαγιανόπουλος), Υφαντής, Δημητρίου, Γιαζιτζόγλου(89΄ Ζιάκας) Γαβρίδης(79΄Γκούντζας), Γκουνέλας.

Θερμαϊκός Κορινού(Ηλίας Τζιώκας): Γαβριηλίδης, Κατσούλης, Ταγκαλίδης, Αντωνιάδης(45΄Γκαντάς), Γεσίλι(82΄Μέλο), Αγγελάτος, Καραμανώλας Ε., Κατασαμάγκας (72΄Κεβάνι), Κατσούλης Α., Παρδάλης(42΄Ζουκάν), Καραμανώλας Κ..

Διαιτητές: Παραδεισόπουλος με βοηθούς τη  Τσικλητάρη Δ. και τον Βασιλειάδη