Ολική ανατροπή του Θερμαϊκού Κορινού στην έδρα του με την Αναγέννηση Κολινδρού

Γράφει ο Σάββας Σεϊταρίδης

Ένας αγώνας πραγματικά διαφήμιση του ποδοσφαίρου έγινε εχθές στον Κορινό, ανάμεσα στις δύο ιστορικές ομάδες του νομού,  τον Θερμαϊκό Κορινού και την Αναγέννηση Κολινδρου, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α΄ ΕΠΣ Πιερίας.

Ο ποδοσφαιρικός αγώνας  δεν προσφέρονταν για καρδιακούς, μιας και το πρώτο ημίχρονο, βρήκε την Αναγέννηση Κολινδρού να κερδίζει με 2-0, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο  βρήκε τον Θερμαϊκό Κορινού να κάνει την ολική ανατροπή και να φεύγει νικητής με 3-2 από το γήπεδο του.

Ο πρόεδρος του Θερμαϊκού Κορινού κ. Αβραμίδης Σάββας σε δηλώσεις του στο korinosnews, ανέφερε μεταξύ άλλον, την μεγάλη του ευχαρίστηση από το αποτέλεσμα και ειδικότερα από την όλη προσπάθεια που κατέβαλαν  οι αθλητές μέχρι το τέλος του αγώνα. Επισήμανε το πολύ καλό κλίμα που υπάρχει στην ομάδα καθώς και ότι όλοι οι παίκτες είναι πληρωμένοι.

Ο πρόεδρος του Θερμαϊκού κ. Αβραμίδης μετά το τέλος του αγώνα, έταξε τραπέζι σε όλη την ομάδα για την ερχόμενη Πέμπτη, στις εγκαταστάσεις της ομάδας στον Κορινό.

Κλείνοντας ο πρόεδρος ευχαρίστησε τον κόσμο για την δυναμική του παρουσία, που ακολούθησε την ομάδα στο δύσκολο αγώνα του Σαββάτου στον Κορινό ειδικά σ αυτές τις δύσκολες ημέρες της πανδημίας,  δείχνοντας έμπρακτα ότι υποστηρίζουν την όλη προσπάθεια που γίνεται από την διοίκηση, το τεχνικό επιτελείο και τους ποδοσφαιριστές.

Ένα από τα δυσάρεστα του αγώνα, ήταν ο σοβαρός τραυματισμός του τερματοφύλακα του Θερμαϊκού Κορινού, Γαβριηλίδη που πέρασε ως αλλαγή στο 86 και τραυματίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα στην κοιλιακή χώρα, όπου και χρειάστηκε η μεταφορά του στο νοσοκομείο Κατερίνης για περαιτέρω εκτίμηση.

Τα γκολ του αγώνα:

Στο 10΄ ο Καμπερίδης Β. με σουτ έξω από την περιοχή το 0-1

Στο 42΄ ο Δημάσης με κεφαλιά, ύστερα από σέντρα από την αριστερή περιοχή  το 0-2 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 49΄ ο Κατσαμάγκας με κοντρολάρισμα έξω από μεγάλη περιοχή  σουτ, κάνοντας το 1-2

Στο 57΄ ο Πιατίδης με σουτ το 2-2,

Στο 84΄ ο Κατσούλης Β. με σουτ το 3-2 ύστερα από σέντρα του Καραμανώλα Ε., που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.