Α.Μ.Σ. 25η Μαρτίου - Θερμαϊκός Κορινού 0-4 για την 6η Αγωνιστική Β΄Ε.Π.Σ.

Άλλο ένα νικηφόρο πέρασμα  για τον Θερμαϊκό Κορινού, που αυτή την φορά είχε την ατυχία να τον συναντήσει ο Α.Μ.Σ. 25η Μαρτίου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την απόλυτη κυριαρχία του Θερμαϊκού και στο πρώτο δεκάλεπτο άνοιξε το σκορ με τον συνήθη ύποπτο Παπαδόπουλο Γιάννη, με ωραίο πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, κάνοντας το 0-1.

Στο 27΄ πολύ όμορφη μπαλιά του Στεφανίδη στον Παπαδόπουλο, που πάλι με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον ίδιο, διαμορφώνοντας το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Πείδη να περνάει την θέση του Πολυτίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, τον έλεγχο του παιχνιδιού είχε πάλι ο Θερμαϊκός και στο 77΄  έπειτα από πολύ ωραίο συνδυασμό των Παπαδόπουλου, Χνούδα και Κατσούλη, ο τελευταίος με δυνατό σουτ  έκανε το 0-3.

Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 83΄ με κάθετη μπαλιά του Κατσούλη  στον Παπαδόπουλο, οποίος και συμπλήρωσε ακόμη ένα χατ τρικ.

Η ενδεκάδα
Θερμαϊκός Κορινού: (Ρούλης Παπαδόπουλος) Ευαγγέλου, Μαυρίδης Δ.(80΄ Ορφανίδης), Αντωνιάδης, Πολυτίδης(46΄ Πεϊδης), Μαυρίδης Μ. Σπανός, Χνούδας, Παπαδόπουλος, Στεφανίδης(70΄ Γεωργής), Κατσούλης, Τσέργας.