ΕΣΠΑΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ! ΔΡΥΑΝΙΣΤΑ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ 2-3 (Στατιστικά Παικτών 9η Αγωνιστική + 1 Κυπέλλου)

Με νίκη πέρασε ο Θερμαϊκός Κορινού από το γήπεδο του Μοσχοποτάμου (έδρα Δρυάνιστα) όπου είχε να νικήσει από το 2010! Πέρασαν 5 χρόνια για να σπάσει αυτήν την παράδοση στην συγκεκριμένη έδρα, σε πέντε αναμετρήσεις στον Μοσχοπόταμο μετρούσε 2 ήττες και 3 ισοπαλίες ο Κορινός!

Τα γκολ:

Στο 24' ο Υφαντής πέρασε αριστερά κάθετα στον αμαρκάριστο Τσέργα και ο τελευταίος με δυνατό   πλασέ στην απέναντι γωνία άνοιξε το σκορ για τον Θερμαϊκό.
Στο 45'+ ο Κατσούλης Αστέριος με ατομική   ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το  1-2 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 46' ο  Θερμαϊκός  κέρδισε κόρνερ και ο Σταθάκης έκανε  την εκτέλεση και με ωραία κεφαλιά ο Γρηγοριάδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ 1-3.