Απόλλων Ράχης - Θερμαϊκός Κορινού 1-5, για την 3η αγωνιστική Β΄Ε.Π.Σ.

Σε απόλυτο κυρίαρχο του πρωταθλήματος της Β΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας εξελίσσεται ο Θερμαϊκός Κορινού, ο οποίος όπως φαίνεται άδικα αποχώρησε από τα σαλόνια της Α΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με ψυχρολουσία για τους φιλοξενούμενους, αφού μόλις στο 5΄ βρέθηκε να χάνει με 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο β΄ημίχρονο ο Θερμαϊκος Κορινού ήταν καταιγιστικός και επικράτησε άνετα με 5-1 στο γήπεδο του Λόφου εναντίον του Απόλλωνα Ράχης και έκανε το 3Χ3 στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ

Ο Ζαπουνίδης Μπάμπης ο οποίος έκανε ακόμη ένα χατ τρικ σημαδεύοντας τα δίκτυα της αντίπαλης εστίας στο 58,63 και 75 αντίστοιχα. Το σκορ είχε ανοίξει νωρίτερα στο 47 ο Παπαδόπουλός Γιάννης και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κατσούλης Αστέριος στο 90΄.