Θερμαϊκού Κορινού - Βατανιακός 4-1, για την 2η αγωνιστική Β΄ Ε.Π.Σ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ.

2η Αγωνιστική

Μια  εξαιρετική εμφάνιση και ένα εύκολο απόγευμα είχε σήμερα ο Θερμαϊκός Κορινού εναντίον του Βατανιακού που γλύτωσε τα χειρότερα από τους παίκτες του Σταύρου Παπαδόπουλου, ο οποίος δέχτηκε το καλύτερο δώρο για την ονομαστική του γιορτή.

Το 1-0 έκανε ο Γιάννης Παπαδόπουλος με σουτ, το 2-0 με κάθετη μπαλιά του  Σπανού Γιώργου και με  πλασέ ο Γιάννης Παπαδόπουλος, το   3-0 από  σέντρα δεξιά ο Κοσμάογλου Δημήτρης και με κεφαλιά ο Ζαπουνίδης Μπάμπης το 3-0 που ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο το 4-1 το έκανε ο Γεωργής Αντώνης με σουτ μέσα στην περιοχή μετά από σέντρα του Τσέργα Κων/νου.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Θερμαϊκός Κορινού έχασε και 3-4 ακόμη κλασικές ευκαιρίες για να αυξήσει το δείκτη του σκορ.

Στα αρνητικά του αγώνα χρεώνεται η μικρή προσέλευση του κόσμου.

Μετά το τέλος του αγώνα ο επιχειρηματίας Βασίλης Συρανίδης ιδιοκτήτης του Libero Sport Cafe, παρέθεσε τραπέζι στην ομάδα για την εξαιρετική της εμφάνιση και νίκη και έδειξε έμπρακτα πως βρίσκεται κοντά στην ομάδα.